Hoppa till sidans innehåll

Distriktmästerskap 2018


Klass Datum Arrangör Plats Filer
Lag DM Dam och Öppen 13 - 14 jan EBP Eskilstuna  
Lag DM V55, V65 17 – 18 mars UPS  Uppsala  
Stora DM
Singel Ö, D, V55, V65, J, YJ, M            
Skytte DM/SM-kval Ö, D, V55, J                
Trippel Ö, D, V55, V65, J, YJ, M          
Dubbel Ö, D, V55, V65, J, YJ, M 
11 - 13  maj BBF Rättvik

 Inbjudan >>

Boende >>

Meny >>

Para Petanque DM >>

Boda Open >>

DM Mix Trippel. Mix Dubbel Ö, V55, V65   26 - 27 maj  NÄS  NÄS  Inbjudan >>
         

DM-Resultat 2018

 
Lag DM V65 18 mars, 20 lag, Uppsala
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Kjell Wallström LEK
1 Märta Wallström LEK
1 Ingvar Kusgård LEK
1 Börje Andersson LEK
1 Arne Pers LEK
1 Sture Lundström LEK
2 Lena Stenbeck LBJ
2 Lothar Riegler LBJ
2 Nils Stenbeck LBJ
2 Erkki Munnukka LBJ
2 Lena Gustavson LBJ
2 Karl-Gustav Lindblom LBJ
2 Håkan Egnell LBJ
2 Rolf Raumer LBJ
3 Ingalill Halvarsson 018
3 Siv Vedung 018
3 Arne Svensson 018
3 Martin Grass 018
3 Sten-Åke Henricson 018
3 Birgitta Olofsson 018
3 Gunnar Sandberg 018
3 Marianne Henriksson 018
3 Bo Ekberg FLE
3 Lennart Holmqvist FLE
3 Lars-Åke Malmberg FLE
3 Yvonne Lindblom FLE
3 Ingvar Eriksson FLE
3 Uno Andersson FLE
3 Lars Österlund FLE

 
 Lag DM V55 17 mars, 10 lag, Uppsala
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Bettan Jonsson LBJ
1 Sten-Åke Bergström LBJ
1 Rolf Bonäs LBJ
1 Karl-Gustav Lindblom LBJ
1 Mats Nordqvist LBJ
1 Rolf Raumer LBJ
1 Jan Sandström LBJ
2 Birgitta Olofsson 018
2 Gunnar Sandberg 018
2 Olle Larsson 018
2 Ove Johansson 018
2 Siv Vedung 018
2 Sten-Åke Henricson 018
2 Marianne Henriksson 018
3 Lars-Ove Antonsson AOB
3 Nils Axelsson AOB
3 Bosse Gustafsson AOB
3 Bertil Jacobsson AOB
3 Reinhold Daubler AOB
3 Stig Hane AOB
3 Bernt Rudolf AOB
3 Kjell Andersson MAL
3 Gunilla Ahlbin MAL
3 Kerstin Jonsson MAL
3 Kurt Lindström MAL
3 Bo Ahlbin MAL
3 Kjell Ahlbin MAL
3 Leif Ranemo MAL
3 Jan Andersson MAL

 
Lag DM Öppen 14 januari, 11 lag, Eskilstuna 
PlatsFörnamnEfternamnKlubb
1 Oskar Augustsson SÖR
1 Lars Nilsson SÖR
1 Anders Lindberg SÖR
1 Fride Olsén SÖR
1 Lucas Rudin SÖR
1 Emmeli Rudin SÖR
1 Frida Brage SÖR
2 Stefan Berglund GRI
2 Anders Johansson GRI
2 Jerry Karlsson GRI
2 Jan Borgö GRI
2 Christian Karlsson GRI
2 Thomas Mets GRI
3 Ronny Lillelund 018
3 Jakob Stubbendorff 018
3 Tomas Ruudh 018
3 Urban Trygg 018
3 Pierre Geerhold 018
3 Olle Larsson 018
3 Andreas Dandenell 018
3 Åsa Jonsson LBJ
3 Bettan Jonsson LBJ
3 Ulf Söderström LBJ
3 Jan Sandström LBJ
3 Roger Andersson LBJ
3 Mats Nordqvist LBJ
3 Karl-Gustav Lindblom LBJ
3 Rolf Raumer LBJ

   
 Lag DM Dam 13 januari, 10 lag, Eskilstuna 
PlatsFörnamnEfternamnKlubb
1 Åsa Tengström BTT
1 Johanna Löfqvist BTT
1 Signe Holgersson BTT
2 Vivian Wikman EBP
2 Iiris Heinonen EBP
2 Anna-Lena Ericsson EBP
3 Lena Sjunnesson AOB
3 Moa Kallionpää AOB
3 Cattis Gustafsson AOB
3 Catta Eriksson AOB
3 Inga Stenbrink UPS
3 Lena Eriksson UPS
3 Margareta Lindén UPS


 


Vid frågor: Kontakta distriktets Tävlingsledare
Inga Stenbrink
 
Uppdaterad: 23 APR 2018 11:10
Skribent: Bertil Jacobsson

Postadress:
Svealands Bouleförbund
C/o Maria Bergström, Östra Boda Klittgatu 15
795 96 Boda Kyrkby

Kontakt:
Tel: 070-968 78 95
E-post: This is a mailto link

Se all info