Hoppa till sidans innehåll

DM 2018


DM-Resultat 2018 
Mix DM 2018-05-27 Öppen Mixed Trippel, 11 lag, Näs
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Bosse Eriksson AOB
1 Catta Eriksson AOB
1 Bosse Gustafsson AOB
2 Håkan Egnell LBJ
2 Karin Hansson LBJ
2 Harri Kolehmainen LBJ
3 Anna-Karin Gräffelt AOB
3 Bertil Jacobsson AOB
3 Lasse Kallionpää AOB
3 Gunder Hägg NÄS
3 Gunilla Lennartsson NÄS
3 Magnus Moberg NÄS
5 Åsa Jonsson LBJ
5 Karl-Gustav Lindblom LBJ
5 Patrik Sandin LBJ
5 Pierre Geerhold 018
5 Ann-Catrine Stubbendorff 018
5 Jakob Stubbendorff 018
 
 
Mix DM 2018-05-27 V65 Mixed Trippel, 29 lag, Näs
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Ove Johansson 018
1 Birgitta Olofsson 018
1 Gunnar Sandberg 018
2 Lena Gustavson LBJ
2 Rolf Raumer LBJ
2 Sven Sandin LBJ
3 Leif Pettersson UPS
3 Lars-Gunnar Medin UPS
3 Gun-Britt Söderlund UPS
3 Gunnel Abramsson ÖSK
3 Christer Borgström ÖSK
3 Barbro Hellström ÖSK
5 Leif Jakobsson FLE
5 Seppo Luoma FLE
5 Tuulikki Luoma FLE
5 Kalle Nielsen UPS
5 Gösta Persson UPS
5 Birgitta Wennerberg UPS
5 Rolf Bonäs LBJ
5 Lena Stenbeck LBJ
5 Nils Stenbeck LBJ
5 Hans Karlsson PAN
5 Sören Sahlins PAN
5 Eva Wedin PAN
 
 
Mix DM 2018-05-27 Öppen Mixed Dubbel, 10 lag, Näs
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Signe Holgersson BTT
1 Pontus Tengström BTT
2 Roger Andersson LBJ
2 Åsa Jonsson LBJ
3 Anna-Lena Ericsson EBP
3 Tomas Sjöberg EBP
3 Anna-Karin Gräffelt AOB
3 Lasse Kallionpää AOB
5 Moa Kallionpää AOB
5 Tommy Karlsson AOB
5 Pierre Geerhold 018
5 Ingalill Halvarsson 018

 

 
Mix DM 2018-05-27 V55 Mixed Dubbel, 12 lag, Näs
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Bettan Jonsson LBJ
1 Karl-Gustav Lindblom LBJ
2 Kenneth Tengström BTT
2 Åsa Tengström BTT
3 Lena Gustavson LBJ
3 Ulf Söderström LBJ
3 Gunilla Ahlbin MAL
3 Kjell Ahlbin MAL
5 Kjell Andersson MAL
5 Kerstin Jonsson MAL
5 Karin Hansson LBJ
5 Morten Hugaas LBJ

 

 
Mix DM 2018-05-27 V65 Mixed Dubbel, 50 lag, Näs
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Inga Stenbrink UPS
1 Olle Wiberg UPS
2 Birgitta Olofsson 018
2 Gunnar Sandberg 018
3 Leif Jakobsson FLE
3 Tuulikki Luoma FLE
3 Rolf Bonäs LBJ
3 Lena Stenbeck LBJ
5 Kjell Westin KLO
5 Lisskulla Eriksson KLO
5 Elisabet Rilling LBJ
5 Håkan Egnell LBJ
5 Carl-Olof Eriksson GRY
5 Lena Eriksson GRY
5 Yvonne Lindblom FLE
5 Lars-Åke Malmberg FLE

 

 

 
Stora DM 2018-05-11 Öppen Singel, 28 lag, Rättvik
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Lucas Rudin SÖR
2 Pierre Geerhold 018
3 Pontus Tengström BTT
3 Oskar Augustsson SÖR
5 Fride Olsén SÖR
5 Christopher A Persson BTT
5 Magnus Moberg NÄS
5 Yacoub Ramdane 018
 
 
Stora DM 2018-05-11 Dam Singel, 30 lag, Rättvik
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Åsa Tengström BTT
2 Lena Stenbeck LBJ
3 Cattis Gustafsson AOB
3 Anna-Karin Gräffelt AOB
5 Bettan Jonsson LBJ
5 Erika Hedström AOB
5 Inga Stenbrink UPS
5 Agneta Nymark SÖR
 
 
Stora DM 2018-05-11 V55 Singel, 23 lag, Rättvik
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Kjell Andersson MAL
2 Mikael Andersson BTT
3 Catta Eriksson AOB
3 Bertil Jacobsson AOB
5 Sören Jonsson ÖRE
5 Bo Ahlbin MAL
5 Bosse Gustafsson AOB
5 Nils Stenbeck LBJ
 
 
Stora DM 2018-05-11 V65 Singel, 95 lag, Rättvik
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Rolf Raumer LBJ
2 Seppo Luoma FLE
3 Sören Lindh GÄS
3 Kjell Karlsson KLO
5 Lars Brovall FFB
5 Karl-Gustav Lindblom LBJ
5 Rolf Engman NÄS
5 Björn Alvin OBS
 Bild saknas
 
Stora DM 2018-05-12 Öppen Trippel, 23 lag, Rättvik
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Sten-Åke Bergström LBJ
1 Patrik Sandin LBJ
1 Jan Sandström LBJ
2 Niklas Grimstedt SVÄ
2 Erik Rosén SVÄ
2 Håkan Westling SVÄ
3 Oskar Augustsson SÖR
3 Lucas Rudin SÖR
3 Robert Ulfsson SÖR
3 Anders Lindberg SÖR
3 Adam Nilsson SÖR
3 Lars Nilsson SÖR
5 Emmi Kallionpää AOB
5 Lasse Kallionpää AOB
5 Moa Kallionpää AOB
5 Per Carlsson SVÄ
5 Håkan Eriksson SVÄ
5 Kent Wilhelmsson SVÄ
5 Christopher A Persson BTT
5 Jennifer A Persson BTT
5 Signe Holgersson BTT
5 Tomas Grundin BSS
5 Marcus Larsson BSS
5 Tony Tyfting BSS
 
 
Stora DM 2018-05-12 V55 Trippel, 12 lag, Rättvik
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Gunilla Ahlbin MAL
1 Kjell Ahlbin MAL
1 Kjell Andersson MAL
2 Lars-Ove Antonsson AOB
2 Bertil Jacobsson AOB
2 Bernt Rudolf AOB
3 Bo Ahlbin MAL
3 Jan Andersson MAL
3 Kerstin Jonsson MAL
3 Leif Bergvall MAL
3 Kurt Lindström MAL
3 Anders Sandberg MAL
5 Bosse Eriksson AOB
5 Catta Eriksson AOB
5 Bosse Gustafsson AOB
5 Lillemor Elihn FLE
5 Kent Wetterhus FLE
5 Randi Wetterhus FLE
 
 
Stora DM 2018-05-12 V65 Trippel, 59 lag, Rättvik
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Leif Folkesson NÄS
1 Gunder Hägg NÄS
1 Gunilla Lennartsson NÄS
2 Sven Edlund UPS
2 Inga Stenbrink UPS
2 Olle Wiberg UPS
3 Leif Carlsson GÄS
3 Sune Carlsson GÄS
3 Sören Lindh GÄS
3 Leif Jakobsson FLE
3 Seppo Luoma FLE
3 Tuulikki Luoma FLE
5 Karl-Gustav Lindblom LBJ
5 Lena Stenbeck LBJ
5 Nils Stenbeck LBJ
5 Lars Boussard ESP
5 Ethel Forsberg ESP
5 Hans-Gösta Olsson ESP
5 Kalle Nielsen UPS
5 Gösta Persson UPS
5 Birgitta Wennerberg UPS
5 Bertil Envall MOR
5 Ingrid Envall MOR
5 Anders Täpp MOR
 
 
Stora DM 2018-05-11 Skytte Junior, 12 lag, Rättvik
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Fride Olsén SÖR
2 Magnus Moberg NÄS
3 Lucas Rudin SÖR
 Bild saknas
 
Stora DM 2018-05-11 Skytte V55, 6 lag, Rättvik
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Roger Andersson LBJ
2 Rolf Bonäs LBJ
3 Bertil Jacobsson AOB
 Bild saknas
 
Stora DM 2018-05-11 Skytte V65, 11 lag, Rättvik
PlaceFörnamnEfternamnKlubb
1 Kjell Karlsson KLO
2 Björn Alvin OBS
3 Rolf Raumer LBJ
 Bild saknas
 
Stora DM 2018-05-11 Skytte Dam, 11 lag, Rättvik
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Maria Bergström BBF
2 Lena Stenbeck LBJ
3 Signe Holgersson BTT
 Bild saknas
 
Stora DM 2018-05-11 Skytte Juniår, 3 lag, Rättvik
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Fride Olsén SÖR
2 Lucas Rudin SÖR
3 Adam Rudin SÖR
 Bild saknas
 
Stora DM 2018-05-13 Öppen Dubbel, 26 lag, Rättvik
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Fride Olsén SÖR
1 Martin Skärbäck SÖR
2 Oskar Augustsson SÖR
2 Adam Nilsson SÖR
3 Gunder Hägg NÄS
3 Magnus Moberg NÄS
3 Johan Westling SVÄ
3 Kent Wilhelmsson SVÄ
5 Lucas Rudin SÖR
5 Robert Ulfsson SÖR
5 Niklas Grimstedt SVÄ
5 Henry Steffensen SVÄ
5 Marianne Henriksson 018
5 Yacoub Ramdane 018
5 Anna-Karin Gräffelt AOB
5 Lasse Kallionpää AOB
 Bild saknas
 
Stora DM 2018-05-13 Dam Dubbel, 13 lag, Rättvik
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Frida Brage SÖR
1 Emmeli Rudin SÖR
2 Anna-Lena Ericsson EBP
2 Iiris Heinonen EBP
3 Emmi Kallionpää AOB
3 Moa Kallionpää AOB
3 Åsa Jonsson LBJ
3 Lena Stenbeck LBJ
5 Cattis Gustafsson AOB
5 Erika Hedström AOB
5 Anne-Maith Persson EBP
5 Vivian Wikman EBP
5 Susanne Augustsson SÖR
5 Birgitta Rasmusson SÖR
5 Christina Lood EBP
5 Moa Qvist EBP
 Bild saknas
 
Stora DM 2018-05-13 V55 Dubbel, 16 lag, Rättvik
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Kenneth Tengström BTT
1 Åsa Tengström BTT
2 Bosse Eriksson AOB
2 Catta Eriksson AOB
3 Sten-Åke Bergström LBJ
3 Rolf Raumer LBJ
3 Gunilla Ahlbin MAL
3 Kjell Andersson MAL
5 Kent Wetterhus FLE
5 Randi Wetterhus FLE
5 Bosse Gustafsson AOB
5 Bertil Jacobsson AOB
5 Bo Ahlbin MAL
5 Kjell Ahlbin MAL
5 Mats Hult BSS
5 Roland Karlsson BSS
 Bild saknas
 
Stora DM 2018-05-13 V65 Dubbel, 92 lag, Rättvik
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Bertil Envall MOR
1 Anders Täpp MOR
2 Leif Jakobsson FLE
2 Seppo Luoma FLE
3 Olle Brändström FFB
3 Peo Norström FFB
3 Lars Ekvall FFB
3 Kjell Söderholm FFB
5 Sören Sahlins PAN
5 Eva Wedin PAN
5 Torbjörn Blomberg KRY
5 Britt Rosén KRY
5 Kjell Forsström KRY
5 Jonny Nilsson KRY
5 Birgitta Olofsson 018
5 Gunnar Sandberg 018
 Bild saknas
 
Lag DM V65 18 mars, 20 lag, Uppsala
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Kjell Wallström LEK
1 Märta Wallström LEK
1 Ingvar Kusgård LEK
1 Börje Andersson LEK
1 Arne Pers LEK
1 Sture Lundström LEK
2 Lena Stenbeck LBJ
2 Lothar Riegler LBJ
2 Nils Stenbeck LBJ
2 Erkki Munnukka LBJ
2 Lena Gustavson LBJ
2 Karl-Gustav Lindblom LBJ
2 Håkan Egnell LBJ
2 Rolf Raumer LBJ
3 Ingalill Halvarsson 018
3 Siv Vedung 018
3 Arne Svensson 018
3 Martin Grass 018
3 Sten-Åke Henricson 018
3 Birgitta Olofsson 018
3 Gunnar Sandberg 018
3 Marianne Henriksson 018
3 Bo Ekberg FLE
3 Lennart Holmqvist FLE
3 Lars-Åke Malmberg FLE
3 Yvonne Lindblom FLE
3 Ingvar Eriksson FLE
3 Uno Andersson FLE
3 Lars Österlund FLE

 
 Lag DM V55 17 mars, 10 lag, Uppsala
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Bettan Jonsson LBJ
1 Sten-Åke Bergström LBJ
1 Rolf Bonäs LBJ
1 Karl-Gustav Lindblom LBJ
1 Mats Nordqvist LBJ
1 Rolf Raumer LBJ
1 Jan Sandström LBJ
2 Birgitta Olofsson 018
2 Gunnar Sandberg 018
2 Olle Larsson 018
2 Ove Johansson 018
2 Siv Vedung 018
2 Sten-Åke Henricson 018
2 Marianne Henriksson 018
3 Lars-Ove Antonsson AOB
3 Nils Axelsson AOB
3 Bosse Gustafsson AOB
3 Bertil Jacobsson AOB
3 Reinhold Daubler AOB
3 Stig Hane AOB
3 Bernt Rudolf AOB
3 Kjell Andersson MAL
3 Gunilla Ahlbin MAL
3 Kerstin Jonsson MAL
3 Kurt Lindström MAL
3 Bo Ahlbin MAL
3 Kjell Ahlbin MAL
3 Leif Ranemo MAL
3 Jan Andersson MAL

 
Lag DM Öppen 14 januari, 11 lag, Eskilstuna 
PlatsFörnamnEfternamnKlubb
1 Oskar Augustsson SÖR
1 Lars Nilsson SÖR
1 Anders Lindberg SÖR
1 Fride Olsén SÖR
1 Lucas Rudin SÖR
1 Emmeli Rudin SÖR
1 Frida Brage SÖR
2 Stefan Berglund GRI
2 Anders Johansson GRI
2 Jerry Karlsson GRI
2 Jan Borgö GRI
2 Christian Karlsson GRI
2 Thomas Mets GRI
3 Ronny Lillelund 018
3 Jakob Stubbendorff 018
3 Tomas Ruudh 018
3 Urban Trygg 018
3 Pierre Geerhold 018
3 Olle Larsson 018
3 Andreas Dandenell 018
3 Åsa Jonsson LBJ
3 Bettan Jonsson LBJ
3 Ulf Söderström LBJ
3 Jan Sandström LBJ
3 Roger Andersson LBJ
3 Mats Nordqvist LBJ
3 Karl-Gustav Lindblom LBJ
3 Rolf Raumer LBJ
   
 Lag DM Dam 13 januari, 10 lag, Eskilstuna 
PlatsFörnamnEfternamnKlubb
1 Åsa Tengström BTT
1 Johanna Löfqvist BTT
1 Signe Holgersson BTT
2 Vivian Wikman EBP
2 Iiris Heinonen EBP
2 Anna-Lena Ericsson EBP
3 Lena Sjunnesson AOB
3 Moa Kallionpää AOB
3 Cattis Gustafsson AOB
3 Catta Eriksson AOB
3 Inga Stenbrink UPS
3 Lena Eriksson UPS
3 Margareta Lindén UPS

Uppdaterad: 10 DEC 2018 16:31 Skribent: Bertil Jacobsson
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Svealands Bouleförbund
C/o Maria Bergström, Östra Boda Klittgatu 15
795 96 Boda Kyrkby

Kontakt:
Tel: 0709687895
E-post: This is a mailto link

Se all info