Hoppa till sidans innehåll

Distriktmästerskap 2020



DM Schema 2020

Datum Klass Arrangör Platrs Inbjudan
2020-01-11 Lag DM Öppen UPS Gottsunda  
2020-01-12 Lag DM Dam EBP Eskilstuna  
 20-03-07 Lag DM V55  UPS  Uppsala  
 20-03-08 Lag DM V65  UPS  Uppsala  
 20-04-25 Mx DM Trippel  FLE  Hälleforsnäs Inställd :(
 20-04-26 Mx DM Dubbel  FLE  Hälleforsnäs Inställd :(
 20-05-22 Stora DM Skytte   och Singel MOR  Mora  
 20-05-23 Stora DM Trippel  MOR  Mora  
 20-05-24 Stora DM Dubbel  MOR  Mora  

 

DM-Resultat 2020

8 mars Lag DM V65, Uppsala  
   
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Kalle Nielsen UPS
1 Gösta Persson UPS
1 Birgitta Wennerberg UPS
1 Håkan Warnebo UPS
2 Ulf Borell UPS
2 Ove Johansson UPS
2 Arne Svensson UPS
2 Anders Löfgreen UPS
3 Inga Stenbrink UPS
3 Olle Wiberg UPS
3 Alf Eriksson UPS
3 Staffan Forsberg UPS
3 Birgitta Abrahamsson ÖRE
3 Leif Abrahamsson ÖRE
3 Clary Karlsson ÖRE
3 Karin Westman ÖRE
5 Ingalill Halvarsson 018
5 Olle Swanér 018
5 Siv Vedung 018
5 Olle Larsson 018
5 Dick Elfström 018
5 Sten-Åke Henricson 018
5 Birgitta Olofsson 018
5 Gunnar Sandberg 018
5 Lena Eriksson UPS
5 Margareta Lind UPS
5 Margareta Lindén UPS
5 Bertil Pettersson UPS
5 Ned Carter UPS
5 Leif Gill UPS
5 Leif Pettersson UPS
5 Lars-Erik Pettersson-Mellberg UPS

   
7 mars Lag DM V55, Uppsala  
   
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Bosse Eriksson AOB
1 Catta Eriksson AOB
1 Lasse Kallionpää AOB
1 Pauli Mäkitalo AOB
2 Hans Andersson ÖRE
2 Kenth Ericzon ÖRE
2 Bertil Jacobsson ÖRE
2 Rolf Karlsson ÖRE
3 Ola Bergkvist 018
3 Ingalill Halvarsson 018
3 Lage Hedin 018
3 Carina Mård 018
3 Kerstin Ahlbin MAL
3 Bo Ahlbin MAL
3 Jan Andersson MAL
3 Kurt Lindström MAL
3 Leif Ranemo MAL
5 Kjell Ahlbin MAL
5 Kjell Andersson MAL
5 Gunilla Ahlbin MAL
5 Mikael Andersson MAL
5 Kenneth Tengström MAL
5 Sten-Eric Lindquist 018
5 Siv Vedung 018
5 Birgitta Olofsson 018
5 Gunnar Sandberg 018
5 Ronny Eriksson UPS
5 Staffan Forsberg UPS
5 Maj Strömberg UPS
5 Leni Larsson UPS
5 Mats Nordqvist LBJ
5 Bettan Jonsson LBJ
5 Roger Andersson LBJ
5 Ulf Söderström LBJ

   
   
12 januari Lag DM Dam, Eskilstuna  
 
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Randi Wetterhus FLE
1 Maud Eriksson FLE
1 Lena Hellmark FLE
1 Maud Eriksson FLE
2 Siv Vedung 018
2 Carina Mård 018
2 Ingalill Halvarsson 018
2 Maria Jadinge -Trygg 018
3 Iiris Heinonen EBP
3 Anne-Maith Persson EBP
3 Anna-Lena Ericsson EBP
3 Susanne Gustafsson EBP
3 Christina Lood EBP
3 Monica Gravelli EBP
3 Clary Karlsson ÖRE
3 Clary Christiansson ÖRE
3 Birgitta Abrahamsson ÖRE
3 Karin Westman ÖRE

 

 

   
   

11januari Lag DM Öppen Uppsala

 
 
PlacFörnamnEfternamnKlubb
1 Adam Nilsson SÖR
1 Lars Nilsson SÖR
1 Malin Sares SÖR
1 Fredrik Silverdahl SÖR
1 Ulrika Gonzalez Hedqvist SÖR
2 Lotta Larsson SÖR
2 Nicolas Gonzalez Hedqvist SÖR
2 Emmeli Rudin SÖR
2 Lucas Rudin SÖR
2 Annette Rudin SÖR
3 Lars Frykberg 018
3 Ulf Hjelm 018
3 Håkan Ström 018
3 Urban Trygg 018
3 Niklas Grimstedt SVÄ
3 Henry Steffensen SVÄ
3 Håkan Westling SVÄ
3 Mats Gelin SVÄ
5 Mikael Bartoft AOB
5 Pierre Geerhold AOB
5 Patrik Sandin AOB
5 Bosse Eriksson AOB
5 Ann-Catrine Stubbendorff 018
5 Jakob Stubbendorff 018
5 Samuel Stubbendorff 018
5 Yacoub Ramdane 018
5 Håkan Eriksson SVÄ
5 Johan Westling SVÄ
5 Per Davidsson SVÄ
5 Linda Näslund SVÄ
5 Emil Andersson 018
5 Tomas Ruudh 018
5 Olle Larsson 018
5 Alexandra Karlsson 018

 

   
   
 

 

   
   
   
   
   
   
   
   
 

 

 

   
   
 

 

   
   
   
 

 

 

 

 

   
   
 

 

 

 

 

  

Vid frågor: Kontakta distriktets TK

Inga Stenbrink
073-246 69 56                 This is a mailto link

Stefan Olsson
076-261 21 74 This is a mailto link

 


 
 
Uppdaterad: 14 MAJ 2018 16:06 Skribent: Bertil Jacobsson

Postadress:
Svealands Bouleförbund
C/o Maria Bergström, Östra Boda Klittgatu 15
795 96 Boda Kyrkby

Kontakt:
Tel: 0709687895
E-post: This is a mailto link

Se all info