Hoppa till sidans innehåll

DM 2020



DM Schema 2020

Datum Klass Arrangör Platrs Inbjudan
2020-01-11 Lag DM Öppen UPS Gottsunda  
2020-01-12 Lag DM Dam EBP Eskilstuna  
 20-03-07 Lag DM V55  UPS  Uppsala  
 20-03-08 Lag DM V65  UPS  Uppsala  
 20-04-25 Mx DM Trippe l  FLE  Hälleforsnäs Inställd :(
 20-04-26 Mx DM Dubbel  FLE  Hälleforsnäs Inställd :(
 20-05-22 Stora DM Skytte   och Singel
MOR  Mora  
 20-05-23 Stora DM Trippel  MOR  Mora  
 20-05-24 Stora DM Dubbel  MOR  Mora  

 

DM-Resultat 2020

8 mars Lag DM V65, Uppsala  
   
Plac Förnamn Efternamn Klubb
1 Kalle Nielsen UPS
1 Gösta Persson UPS
1 Birgitta Wennerberg UPS
1 Håkan Warnebo UPS
2 Ulf Borell UPS
2 Ove Johansson UPS
2 Arne Svensson UPS
2 Anders Löfgreen UPS
3 Inga Stenbrink UPS
3 Olle Wiberg UPS
3 Alf Eriksson UPS
3 Staffan Forsberg UPS
3 Birgitta Abrahamsson ÖRE
3 Leif Abrahamsson ÖRE
3 Clary Karlsson ÖRE
3 Karin Westman ÖRE
5 Ingalill Halvarsson 018
5 Olle Swanér 018
5 Siv Vedung 018
5 Olle Larsson 018
5 Dick Elfström 018
5 Sten-Åke Henricson 018
5 Birgitta Olofsson 018
5 Gunnar Sandberg 018
5 Lena Eriksson UPS
5 Margareta Lind UPS
5 Margareta Lindén UPS
5 Bertil Pettersson UPS
5 Ned Carter UPS
5 Leif Gill UPS
5 Leif Pettersson UPS
5 Lars-Erik Pettersson-Mellberg UPS

   
7 mars Lag DM V55, Uppsala  
   
Plac Förnamn Efternamn Klubb
1 Bosse Eriksson AOB
1 Catta Eriksson AOB
1 Lasse Kallionpää AOB
1 Pauli Mäkitalo AOB
2 Hans Andersson ÖRE
2 Kenth Ericzon ÖRE
2 Bertil Jacobsson ÖRE
2 Rolf Karlsson ÖRE
3 Ola Bergkvist 018
3 Ingalill Halvarsson 018
3 Lage Hedin 018
3 Carina Mård 018
3 Kerstin Ahlbin MAL
3 Bo Ahlbin MAL
3 Jan Andersson MAL
3 Kurt Lindström MAL
3 Leif Ranemo MAL
5 Kjell Ahlbin MAL
5 Kjell Andersson MAL
5 Gunilla Ahlbin MAL
5 Mikael Andersson MAL
5 Kenneth Tengström MAL
5 Sten-Eric Lindquist 018
5 Siv Vedung 018
5 Birgitta Olofsson 018
5 Gunnar Sandberg 018
5 Ronny Eriksson UPS
5 Staffan Forsberg UPS
5 Maj Strömberg UPS
5 Leni Larsson UPS
5 Mats Nordqvist LBJ
5 Bettan Jonsson LBJ
5 Roger Andersson LBJ
5 Ulf Söderström LBJ

   
   
12 januari Lag DM Dam, Eskilstuna  
 
Plac Förnamn Efternamn Klubb
1 Randi Wetterhus FLE
1 Maud Eriksson FLE
1 Lena Hellmark FLE
1 Maud Eriksson FLE
2 Siv Vedung 018
2 Carina Mård 018
2 Ingalill Halvarsson 018
2 Maria Jadinge -Trygg 018
3 Iiris Heinonen EBP
3 Anne-Maith Persson EBP
3 Anna-Lena Ericsson EBP
3 Susanne Gustafsson EBP
3 Christina Lood EBP
3 Monica Gravelli EBP
3 Clary Karlsson ÖRE
3 Clary Christiansson ÖRE
3 Birgitta Abrahamsson ÖRE
3 Karin Westman ÖRE

 

 

   
   

11januari Lag DM Öppen Uppsala

 
 
Plac Förnamn Efternamn Klubb
1 Adam Nilsson SÖR
1 Lars Nilsson SÖR
1 Malin Sares SÖR
1 Fredrik Silverdahl SÖR
1 Ulrika Gonzalez Hedqvist SÖR
2 Lotta Larsson SÖR
2 Nicolas Gonzalez Hedqvist SÖR
2 Emmeli Rudin SÖR
2 Lucas Rudin SÖR
2 Annette Rudin SÖR
3 Lars Frykberg 018
3 Ulf Hjelm 018
3 Håkan Ström 018
3 Urban Trygg 018
3 Niklas Grimstedt SVÄ
3 Henry Steffensen SVÄ
3 Håkan Westling SVÄ
3 Mats Gelin SVÄ
5 Mikael Bartoft AOB
5 Pierre Geerhold AOB
5 Patrik Sandin AOB
5 Bosse Eriksson AOB
5 Ann-Catrine Stubbendorff 018
5 Jakob Stubbendorff 018
5 Samuel Stubbendorff 018
5 Yacoub Ramdane 018
5 Håkan Eriksson SVÄ
5 Johan Westling SVÄ
5 Per Davidsson SVÄ
5 Linda Näslund SVÄ
5 Emil Andersson 018
5 Tomas Ruudh 018
5 Olle Larsson 018
5 Alexandra Karlsson 018

 

   
   
 

 

   
   
   
   
   
   
   
   
 

 

 

   
   
 

 

   
   
   
 

 

 

 

 

   
   
 

 

 

 

 

 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
11 maj Mix DM Trippel Öppen Näs  
Plac Förnamn Efternamn Klubb
1 Emmeli Rudin SÖR
1 Lucas Rudin SÖR
1 Martin Skärbäck SÖR
2 Mikael Andersson BTT
2 Johanna Löfqvist BTT
2 Åsa Tengström BTT
3 Linda Näslund SVÄ
3 Johan Westling SVÄ
3 Håkan Westling SVÄ
3 Bosse Eriksson AOB
3 Catta Eriksson AOB
3 Bosse Gustafsson AOB
   
11 maj Mix DM Trippel V65 Näs  
Plac Förnamn Efternamn Klubb
1 Dick Elfström 018
1 Gunnar Sandberg 018
1 Siv Vedung 018
2 Rolf Bonäs LBJ
2 Lena Stenbeck LBJ
2 Lothar Riegler LBJ
3 Lena Gustavson LBJ
3 Lena Jervill LBJ
3 Rolf Raumer LBJ
3 Torbjörn Blomberg NÄS
3 Björn Jansson NÄS
3 Britt Rosén NÄS
5 Lars-Gunnar Medin UPS
5 Leif Pettersson UPS
5 Gun-Britt Söderlund UPS
5 Bo Ekberg FLE
5 Seppo Luoma FLE
5 Tuulikki Luoma FLE
5 Sören Sahlins PAN
5 Lars Simonsson PAN
5 Eva Wedin PAN
5 Berit Ersson PAN
5 Tony Ersson PAN
5 Gösta Vinberg PAN
   
 31 mars  Lag DM V65, Uppsala  
Plac Förnamn Efternamn Klubb
1 Margareta Lind UPS
1 Lena Eriksson UPS
1 Bernt Ågren UPS
1 Birgitta Wennerberg UPS
1 Bertil Pettersson UPS
1 Margareta Lindén UPS
2 Ned Carter UPS
2 Sven Edlund UPS
2 Alf Eriksson UPS
2 Leif Gill UPS
2 Inga Stenbrink UPS
2 Olle Wiberg UPS
3 Lena Gustavson LBJ
3 Lena Jervill LBJ
3 Lena Stenbeck LBJ
3 Nils Stenbeck LBJ
3 Kenneth Andersson LBJ
3 Sten-Åke Bergström LBJ
3 Karl-Gustav Lindblom LBJ
3 Rolf Raumer LBJ
3 Leif Pettersson UPS
3 Lars-Erik Pettersson-Mellberg UPS
3 Leni Larsson UPS
3 Gösta Persson UPS
3 Maj Strömberg UPS
3 Staffan Forsberg UPS
5 Jeffrey Mendelsohn ÖRE
5 Bertil Jacobsson ÖRE
5 Karin Westman ÖRE
5 Bertil Renfana ÖRE
5 Hjördis Renfana ÖRE
5 Hans Thunander ÖRE
5 Lars Lindström KLO
5 Inga Lindström KLO
5 Gunnel Eriksson KLO
5 Tommy Groth KLO
5 Ove Eriksson KLO
5 Kjell Karlsson KLO
5 Björn Biskop GÄS
5 Lars Nordmark GÄS
5 Tommy Olsson GÄS
5 Sune Carlsson GÄS
5 Leif Carlsson GÄS
5 Hans Fahlen GÄS
5 Martin Grass 018
5 Fredrik Pontén 018
5 Birgitta Olofsson 018
5 Gunnar Sandberg 018
5 Sten-Eric Lindquist 018
5 Anders Löfgreen 018

 

   
30 mars  Lag DM V55, Uppsala  
Plac Förnamn Efternamn Klubb
1 Ulf Söderström LBJ
1 Karl-Gustav Lindblom LBJ
1 Rolf Bonäs LBJ
1 Jan Sandström LBJ
1 Roger Andersson LBJ
1 Bettan Jonsson LBJ
1 Mats Nordqvist LBJ
2 Kjell Ahlbin MAL
2 Kerstin Ahlbin MAL
2 Bo Ahlbin MAL
2 Gunilla Ahlbin MAL
2 Kurt Lindström MAL
2 Kent Wetterhus MAL
2 Kjell Andersson MAL
3 Lars Frykberg 018
3 Ulf Hjelm 018
3 Birgitta Olofsson 018
3 Gunnar Sandberg 018
3 Ove Johansson 018
3 Sten-Eric Lindquist 018
3 Anders Löfgreen 018
3 Dick Elfström 018
3 Urban Trygg 018
3 Per Gumbel 018
3 Fredrik Pontén 018
3 Olof Rothman 018

   
   
13 januari  Lag DM Dam, Uppsala  
Plac Förnamn Efternamn Klubb
1 Carina Mård 018
1 Birgitta Olofsson 018
1 Marianne Henriksson 018
2 Catta Eriksson AOB
2 Cattis Gustafsson AOB
2 Lena Sjunnesson AOB
3 Ingalill Halvarsson 018
3 Siv Vedung 018
3 Maria Jadinge -Trygg 018
3 Leni Larsson UPS
3 Margareta Asplund UPS
3 Maj Strömberg UPS
5 Maud Eriksson FLE
5 Anita Jansson FLE
5 Yvonne Lindblom FLE
5 Gun-Britt Söderlund UPS
5 Margareta Lind UPS
5 Birgitta Wennerberg UPS
5 Eva Dyvling RÖK
5 Britt Mossberg RÖK
5 Aase Fredriksson RÖK
5 Gunnel Abramsson ÖSK
5 Barbro Hellström ÖSK
5 Maud Rundström ÖSK

 

   
12 januari  Lag DM Öppen, Uppsala  
Plac Förnamn Efternamn Klubb
1 Ann-Catrine Stubbendorff 018
1 Håkan Ström 018
1 Jakob Stubbendorff 018
1 Leif Johansson 018
1 Olle Larsson 018
1 Tomas Ruudh 018
1 Yacoub Ramdane 018
2 Nicolas Gonzalez Hedqvist SÖR
2 Ulrika Gonzalez Hedqvist SÖR
2 Emmeli Rudin SÖR
2 Annette Rudin SÖR
2 Lucas Rudin SÖR
2 Oskar Augustsson SÖR
2 Leo Brood Björk SÖR
3 Mats Nordqvist LBJ
3 Karl-Gustav Lindblom LBJ
3 Rolf Raumer LBJ
3 Jan Sandström LBJ
3 Patrik Sandin LBJ
3 Sten-Åke Bergström LBJ
3 Mikael Bartoft AOB
3 Bosse Eriksson AOB
3 Catta Eriksson AOB
3 Pierre Geerhold AOB
3 Lars-Ove Antonsson AOB
3 Reinhold Daubner AOB
3 Cattis Gustafsson AOB

 

Uppdaterad: 06 DEC 2019 11:35 Skribent: Bertil Jacobsson
E-post: Adressen Gömd

Postadress:
Svealands Bouleförbund
C/o Maria Bergström, Östra Boda Klittgatu 15
795 96 Boda Kyrkby

Kontakt:
Tel: 0709687895
E-post: This is a mailto link

Se all info